LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA KLAS CZWARTYCH

W dniu 29 września odwiedziły nas 👦👩 dzieciaki z klas czwartych SP nr 1 w Kątach Wrocławskich.

Po krótkim oprowadzeniu po bibliotece, przeszliśmy do Bajecznego Zakątka, gdzie intensywnie ćwiczyliśmy nasze mózgi. W ramach rozgrzewki musieliśmy dopasować pierwszy człon nazwy znanej postaci czy tytułu książki. Podzieliliśmy się na pięć grup i każda miała zadanie do wykonania. Było to odszyfrowanie haseł, znalezienie i zapisanie ich definicji oraz przedstawienie ich reszcie grup, tak aby mogli odgadnąć, o jakie hasło chodzi. Dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych słów i znaczeń 📖.
Kolejne, dość zabawne zadanie to gra w alfabet. Każda z grup miała wylosować kartkę z jedną literką i stworzyć co najmniej pięciowyrazowe zdanie, składające się ze słów tylko na tą literkę. Było kreatywnie i wesoło 🙃.
Kolejnym zadaniem było rozróżnienie prawdziwych i fałszywych zdań, dotyczących książek i biblioteki. Dzieciaki wykazały się dużą wiedzą!
Serdecznie dziękujemy za wizytę i zobaczcie fotorelację! 👇