Spektakl „Między stronami”

W sobotni wieczór, 3 grudnia 2022 r., mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie mieli okazję zobaczyć widowisko teatralne „Między stronami”, w której zagrali aktorzy Grupy Teatralnej „Po/między”. Sztuka ta opowiada dwie historie, które wydarzyły się w latach 30. – jedna we Wrocławiu, druga we Lwowie. Bohaterami pierwszej są m.in. Żydówka Chaja i Niemiec Gustaw, drugiej zaś profesorska rodzina Łomnickich. Świetna gra aktorska, przejmujące kreacje sprawiły, że wraz z aktorami przeżywaliśmy chwile radości, wzruszenia, ale także ich przerażenie i tragedie.

Ogromne podziękowania należą się całej grupie teatralnej, a w szczególności Magdzie Swobodzie za odwagę, ponieważ gra w przestrzeni muzealnej, nie będącej na co dzień sceną teatralną, wymagała wielu wyrzeczeń. Z drugiej jednak strony wystawa stała się niemal naturalnym tłem do opowiadanej historii.

Dziękujemy również publiczności za tak liczne przybycie na to niezwykłe wydarzenie!

Spektakl został sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ocalone Dziedzictwa. Regionalne Izby Pamięci Ziem Zachodnich i Północnych”.