POROZMAWIAJMY O…TRADYCJACH W FILII BIBLIOTECZNEJ W SMOLCU – RELACJA Z ZAJĘĆ

W poniedziałkowe popołudnie w filii bibliotecznej w Smolcu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu pt. „Porozmawiajmy o…”. Tematem przewodnim były tradycje.

Na podstawie przeczytanego fragmentu tekstu dowiedzieliśmy się, że tradycje z upływem czasu zmieniają się, ewoluują. Sama tradycja przystrajania 🎄 choinki wcale nie jest tak długa, jak nam się wydawało. Wyjaśniliśmy również, co dla nas osobiście oznaczają tradycje i jak są ważne, szczególnie teraz, w ten piękny czas. We wspólnej rozmowie padły trudne słowa jak: kult, obrzędy i zwyczaje. Znaczenia tych słów pomogły w wykonaniu mapy myśli i skojarzeń. Równie świetnie poradziliśmy sobie z rozwiązaniem haseł do krzyżówki. Jak na tradycjonalistów przystało zasiedliśmy do wspólnego ubierania niezwykłej, wyjątkowej 🎄 choinki. Radości i 😃 uśmiechów nie było końca. Zobaczcie 📷 fotorelację. Dziękujemy serdecznie i życzymy Wesołych Świąt 🙂😉.