wizyta w przedszkolu – przedstawienie pracy bibliotekarza

W dniu wczorajszym Biblioteka GOKiS Kąty Wrocławskie przybyła z wizytą do Publicznego Przedszkola Nr 2 w Kątach Wrocławskich🤩.

Przywitały nas dzieci z grupy 🐸Żabki, 🐻Misie i 🐰Zajączki. Panie bibliotekarki przyniosły ze sobą wiele ciekawych, kolorowych i pięknie wydanych 📖📖książek. Dzieci mogły zobaczyć książki nowe i stare, przeznaczone dla 👧🧒dzieci i dla 👩‍🦰🧔dorosłych, z obrazkami i bez obrazków oraz zupełnie nietypowe, bo przestrzenne. Te najbardziej się dzieciom podobały🤩. Pai Kasia mówiła o pracy bibliotekarza i o bibliotece. O tym co to za miejsce i co należy zrobić, by zostać 🙇‍♂️czytelnikiem. Dzieci dowiedziały się, że książek nie wolno niszczyć, a wypożyczać je można przy użyciu 🪪💳karty bibliotecznej. Dzieci zapoznały się także z różnymi postaciami goszczącymi w książkach jak Albert Albertson, słoń Elmer,Kubuś Puchatek, 🐈Kotka Mog czy z Plastuś. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe 📷zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy wszystkie dzieci do naszych bibliotek🤩.