„Odkrycia…” w bibliotece w Smolcu

W minioną środę odbyły się w naszej filii bibliotecznej w Smolcu warsztaty dla dzieci pod tytułem „Odkrycia, które zmieniły świat”.
Bohaterem zajęć była żarówka. Dowiedzieliśmy się kto i kiedy ją odkrył. Zastanawialiśmy się również do czego i gdzie obecnie jest wykorzystywana. Biblioteka, szkoła, ulica , muzeum, latarnia a nawet lodówka to miejsca, które bez niej nie mogłyby się obyć. Zmierzyliśmy się również z rozsypanką polegającą na dopasowaniu napisów do odpowiednich obrazków oraz ułożeniu ich w kolejności chronologicznej. Na koniec zajęć rozwiązaliśmy krzyżówkę. Ucząc się – świetnie się bawiliśmy. Zobaczcie na zdjęciach.