Porozmawiajmy o…Bioróżnorodności w filii bibliotecznej w Smolcu

Bioróżnorodność zagościła na wczorajszych popołudniowych zajeciach z cyklu „Porozmawiajmy o…”, które odbyły się tradycyjnie w naszej filii bibliotecznej w Smolcu.
To trudne słowo!
Kryje się za nim zróżnicowanie życia na Ziemi.
I dzieci już o tym wiedzą. Każdy gatunek zwierząt to część naszego świata.
Porozmawialiśmy zatem o sposobach ochrony naszej pięknej przyrody oraz o zanieczyszczeniach i zagrożeniach. Dowiedzieliśmy się, że istnieje Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, w której jest 45 tyś. gatunków zagrożonych wyginięciem.
Żeby dobrze zrozumieć problem troszkę się pobawiliśmy w „zamknij oczy i zagdnij kto jest kim” oraz wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną, gdzie bardzo chcieliśmy ochronić naszą przyrodę i nie w smak było nam przekreślanie tego, co już narysowaliśmy. Chcieliśmy dużo informacji przekazać naszym rodzicom. Obejrzyjcie fotorelację.