Wystawa minerałów w Izbie Pamięci

Serdecznie zapraszamy na 1. kącką amatorską wystawę minerałów z prywatnej kolekcji  Andrzeja Szachniewicza, mieszkańca naszej gminy.

Kolekcja przedstawia minerały zgromadzone w okresie 2020-2023 głównie agaty, ametysty, kwarce, fluoryty septarie oraz kilka ciekawostek ze świata nabytych na giełdach mineralogicznych.

90% zgromadzonych minerałów zostało własnoręcznie wydobytych  i wykonanych (cięcie , szlifowanie, polerowanie).

Większość z nich została pozyskana w Krainie Wygasłych Wulkanów na Pogórzu Kaczawskim, w takich miejscach jak Nowy Kościół, Różana, Lubiechowa, Sokołowiec, Kwietniki, ale są też przykłady minerałów ze Szklar, Kletna, Imbramowic, Gnaszyna oraz Saksonii.

Kolekcję będzie można podziwiać od 1 lipca do 31 sierpnia w Regionalnej Izbie Pamięci w Kątach Wrocławskich, Rynek 2.