Wakacje w bibliotece z Harrym Potterem

Nawet Harry Potter wie, że biblioteka to miejsce pełne magii!

Po szybkim wakacyjnym kursie magii i czarodziejstwa dzieciaki z półkolonii Gokis Kąty Wrocławskie także potrafią nieco czarować. Dzieci wysłuchały humorystycznej sceny z czwartego tomu przygód najpopularniejszego czarodzieja na świecie. Pierwszą była lekcja magicznego budownictwa, gdzie najważniejsza była współpraca i dobra organizacja! Następnie odbyły się zajęcia opieki nad magicznymi stworzeniami – każdy stworzył piękną sowę z balona. Potem w kociołku uwarzyliśmy wspólnie Eliksir Pamięci z bardzo długą i zabawną listą składników! Naszą pracą plastyczną był kufer Harry’ego Pottera, który może nie pomieści wszystkich ksiąg z zaklęciami, ale na pewno przyda się na drobiazgi. Na zakończenie rozwiązaliśmy potterową krzyżówkę, której hasło główne brzmiało: magia książek.

I właśnie takie przesłanie zostawia nam Harry – książki to wejście do przeróżnych fantastycznych światów i przygód!