Odkrycia, które zmieniły świat – Ferdynand Magellan

Jak co dwa tygodnie we wtorek 3 października w naszej filii bibliotecznej w Smolcu odbyły się zajęcia dla dzieci z cyklu „Odkrycia, które zmieniły świat”.

Tym razem przenieśliśmy się w czasie do XVI wieku, aby poznać niezwykłą postać jaką był Ferdynand Magellan. Dokonał on jak na owe czasy rzeczy niemożliwej.  Jako pierwszy człowiek na świecie opłynął żaglowcem świat. Ocean Spokojny swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu portugalskiemu odkrywcy.

Dowiedzieliśmy się także o astronomicznym przyrządzie do pomiaru współrzędnych geograficznych nieba zwanym sferą armilarną.

Bawiliśmy się w „Małego Kartografa”, wykonując mapę świata z oznaczonymi kontynentami i rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało „podróżnicy”.

Zobaczcie zdjęcia.  Już niebawem kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy.