Porozmawiajmy o grach w filii bibliotecznej w Smolcu

Potrzeba tak niewiele, by się dobrze bawić 🤩Przekonały się o tym dzieci w minioną środę w naszej filii bibliotecznej w Smolcu.
Na zajęciach „Porozmawiajmy o…” poruszyliśmy temat popularnych ,dawnych 🎲♟🎯🧩 gier. Byśmy mogli uczciwie grać to zajęcia rozpoczęliśmy krótką lekturą 📖 z morałem autorstwa Elizy Piotrowskiej pt. „Nie umiem przegrywać”. Bohater lektury za wszelką cenę chce wygrać partyjkę „Chińczyka” jednak niefart sprawia, że upssss….. przegrywa 😟 Historia pokazała, że nie zawsze we wszystkim musimy być najlepsi.
By doświadczyć zdrowej 💪 rywalizacji musieliśmy poznać zasady gier, które nimi rządzą. Świetnie bawiliśmy się przy warcabach, bierkach, domino oraz graliśmy w karty – popularną „wojnę” czy „kolory i figury” . Znamy przecież grę w „kółko i krzyżyk”, ale poznaliśmy także grę w „kropki i kreski” oraz świetne „państwa i miasta”. A do tego na prawdę niewiele potrzeba – kartka w kratkę i coś do pisania 😀
Zabawa była przednia!
Zobaczcie zdjęcia ⤵️