Lekcja biblioteczna o Świętym Mikołaju

Czy kot może być pomocnikiem Mikołaja ? Ależ tak! Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a ze @szkołypodstawowejnr2wkatachwroclawskich, gdy w miniony piątek wsłuchiwali się w historię Katy Hudson pt. „Mruczęty. Kot Mikołaja”. W wielu książkowych opowiadaniach Mikołajowi towarzyszą renifery, jednak w tym wypadku leniwy i zaspany kot stał się głównym bohaterem książki. Uratował świąteczne prezenty, by Mikołaj mógł je wręczyć dzieciom. Dlatego też lekcja biblioteczna dotyczyła przede wszystkim postaci Świętego Mikołaja. Dzieci dowiedziały się, że była to postać prawdziwa, hojna i bardzo skromna. Pod koniec  spotkania dzieci wykonały Mikołaja według własnych koncepcji. Dziękujemy za wizytę.