Lekcja biblioteczna o świątecznych tradycjach

Ależ się wprawiliśmy w świąteczny nastrój!

Razem z uczniami klasy 3b z SP1 najpierw poczytaliśmy o tradycjach świątecznych w Bullerbyn z książki Astrid Lindgren, a potem każdy mógł opowiedzieć o swoich rodzinnych zwyczajach bożonarodzeniowych. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek – a wszystko dzięki „rozbieraniu” choinki – pod ozdobami kryły się zagadki i zadania, oczywiście wszystkie związane ze zbliżającymi się świętami. Następnie zabraliśmy się do pracy – powstały piękne zawieszki w kształcie choinki, bombek i gwiazdek. Na koniec usiedliśmy pod naszą biblioteczną choinką i tam wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Serdecznie dziękujemy dzieciom i paniom za przeuroczy piątkowy poranek!