Podsumowanie drugiej edycji Audycji Muzycznych GOKiS

Druga edycja Audycji Muzycznych zorganizowanych przez Gokis Kąty Wrocławskie dla placówek edukacyjnych już za nami!🥰
🎻W listopadzie i w grudniu wzięło w niej udział 1044 uczniów z 12 placówek edukacyjnych z terenu Gminy Kąty Wrocławskie, Kobierzyce i Kostomłoty.
🎻Koncerty nosiły tytuł: „NAJPIĘKNIEJSZA ZE WSZYSTKICH JEST MUZYKA POL-SKA”. Były to lekcje muzyki, historii, patriotyzmu i kultury.
🎻Wykonawcami byli: Olga Leroch (LeRock Studio muzyczne) oraz członkowie Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA – Iwona i Piotr Lerochowie – autorzy projektu.
🎻Uczniowie szkół, przedszkoli i żłobków mieli okazję wysłuchać na żywo utwory skomponowane przez polskich kompozytorów (Chopin, Szymanowski, Ogiński, Moniuszko) oraz polskie pieśni ludowe. Nie zabrakło opowieści historycznych sięgających głęboko w naszą słowiańską przeszłość.
🎻Motywem przewodnim tej edycji były polskie tańce narodowe (polonez, kujawiak, mazur, oberek i krakowiak) oraz sztuka ludowa, nie tylko muzyczna.
🎻Głównym bohaterem tego cyklu były skrzypce, a także fortepian, flet i głos męski – baryton oraz altówka.
🎻Uczestnicy wiedzą także jaki savoir vivre obowiązuje na koncertach muzyki poważnej, jaki strój jest stosowny na wyjście do filharmonii.
🎻W trakcie zajęć słuchacze przyswoili sobie wiele pojęć m.in. takich jak: kompozytor, meloman, wirtuoz, akompaniament, folklor, recital, mazurek i wiele, wiele innych.
🎻Atrakcją było wspólne śpiewanie piosenki ludowej „Gdzieżeś ty bywał czarny baranie” z towarzyszeniem wszystkich instrumentów.
Do historii na pewno przejdzie występ w… żłobku🥰
Maluszki cudownie wysłuchały 40-tominutowego programu!
Co ciekawe, ku zaskoczeniu pedagogów, również młodzież z klas VII-VIII z wielkim zainteresowaniem brała udział w tych wydarzeniach 🥹
Niezwykle cieszy nas tak entuzjastyczne przyjęcie tego projektu przez uczniów i opiekunów.
Koncerty realizowały podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego w szkole podstawowej. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za tak wspaniały odzew, a artystom za niezapomniane przeżycia i wzruszenia ❤️🧡💛💚💙💜

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Unicef w Bielanach Wrocławskich
Przedszkole Publiczne przy ul. Drzymały w Kątach Wrocławskich