„Zuchy” uczestnikami lekcji bibliotecznej

Smoleckie „Zuchy” z 1 Drużyny Harcerskiej W Smolcu  ponownie odwiedziły bibliotekę.Tematem przewodnim były zagadki, tropy, myślenie logiczne oraz ćwiczenie pamięci. Lekcja odbyła się na podstawie książki Rafała Witka „Maja na tropie jaja”. Ruszyliśmy zatem w poszukiwaniu tytułowego jaja wraz z główną bohaterką Mają. Krok po kroku, trop za tropem i  rozwiązaliśmy zagadkę zaginionego jaja. Odbył się też quiz przy pomocy Kahoot’a, ze znajomości odczytanej lektury, który wyłonił zwycięską grupę. Najwięcej pracy i emocji było podczas pracy plastycznej. Udaliśmy się na bezludną wyspę, którą można podziwiać w bibliotece. Co ze sobą zabraliśmy? Zobaczcie sami.