Alfabet i jego zastosowanie na zajęciach bibliotecznych.

W czwartkowy, majowy poranek po raz pierwszy naszą filię biblioteczną odwiedziła klasa 2e z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.
Tematem zajęć był alfabet i jego praktyczne zastosowanie . Dzieciaki świetnie znają kolejność liter , zatem żadnej trudności nie sprawiło im uporządkowanie imion w kolejności alfabetycznej, ułożenie zdań  z wykorzystaniem jednej i tej samej literki oraz praca ze słownikami i encyklopediami , w których ukryły się różne hasła. Na koniec dzieci zapoznały się z lekturą Agnieszki Urbańskiej pt. „Potwór z ulicy Pomidorowej”. To dlatego, by lepiej zapoznać się z twórczością autorki, z którą spotkają się niebawem . Dziękujemy za miło spędzony czas.