Zuchy i Europejski Dzień Morza

Co roku, 20 maja obchodzony jest Europejski Dzień Morza. W miniony poniedziałek, wraz z Zuchami z 1druzyny Harcerskiej uczciliśmy ten dzień w naszej filii bibliotecznej. Na podstawie pięknej baśni o Juracie – królowej Bałtyku dyskutowaliśmy na temat naszego polskiego morza. Mowa była o faunie i florze, o morświnach i mewach, ale także o bursztynie. Wakacje już blisko, więc o bezpieczeństwie nad wodą również rozmawialiśmy. Dzieci już wiedzą, gdzie się kąpać oraz  czego na plaży robić nie wolno. Krzyżówki i rebusy utrwaliły te informacje. A na koniec dwie drużyny malowały pracę zatytułowaną „Bałtyk oczami dziecka”. Dziękujemy za tę wizytę.