Porozmawiajmy o… Pippi

Wczorajsze popołudniowe zajęcia „Porozmawiajmy o…” upłynęły nam na poznaniu tytułowej Pippi z książki „Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren. A stało się to z powodu obchodzonych w dniu 21 maja urodzin bohaterki. Na początku przeczytaliśmy fragmenty książki i wspólnie doszliśmy do wniosku, że ta niezwykła dziewczynka miała ogromną siłę, spryt, a także wyjątkową odwagę i humor. Wiele rzeczy robiła wspak, wobec czego my również, podobnie jak ona, chodziliśmy, czytaliśmy, liczyliśmy od tyłu. A czy można jak Pippi unieść i przestawić z werandy konia? Tak, tego też doświadczyliśmy przenosząc bibliotecznego konika. Na koniec, by zabawie stało się zadość, wykonaliśmy nasze piękne i wyjątkowe koniki, dzięki którym będziemy pamiętać o tej nietuzinkowej postaci.