Biblioteczna wyprawa na Ksieżyc

We wtorkowe popołudnia, wraz z naszymi młodymi czytelnikami, wyruszamy w podróż przez „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tematem ostatnich zajęć była wyprawa na Księżyc wraz z Neilem Armstrongiem – pierwszym człowiekiem, który stanął na naturalnym satelicie Ziemi. Dowiedzieliśmy się trochę o jego życiu, oraz niektórych ciekawostek o Księżycu, np. ile wynosi odległość między nim, a Ziemią. Zapoznaliśmy się również z książkami: „Ale odlot” Rysunkowa historia lotnictwa Jacka Ambrożewskiego, „Encyklopedia Kosmos” Alana Dyera, oraz „Disney przedstawia, moja pierwsza encyklopedia kosmos”. Wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z tematyką zajęć oraz rozwiązaliśmy krzyżówkę. Jak zawsze wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i razem świetnie się bawiliśmy. Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia. Pomalutku kończymy cykl, lecz jeszcze w czerwcu się spotkamy. Zapraszamy.