Finisaż prac Mai Mazurek

“Młodość ma wszystko, czego potrzebuje, aby zrozumieć świat…”
Tym wyjątkowym cytatem autorstwa Pabla Picasso mamy przyjemność zakomunikować, że w miniony piątek goście biblioteki mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, finisażu prac nastoletniej Mai Mazurek. Wydarzenie odbyło się w ramach zapoczątkowanego przez nas cyklu „LoKaLsi w BiBlioTeCe”. Filia biblioteczna w Smolcu tętniła zatem młodzieńczą energią.
Maja, w wyjątkowej rozmowie, opowiadała nam o swojej pasji do mangi i inspiracjach. W jej rysunkach uwidoczniona jest tradycja japońskiej mangi, ale także dążenie do nowoczesnych technik. Młoda artystka pozytywnie nas zaskoczyła. Ukazała nam namiastkę swojego wszechstronnego talentu. Rysowała wlasnym ołówkiem, dzieło podarowała i będzie ono ozdobą biblioteki. Dodatkowo zaśpiewała oraz zagrała na ukulele, czym mocno nas urzekła. Natomiast prace utalentowanej Smolczanki zachwyciły wszystkich obecnych!
Dziękujemy za spotkanie i życzymy Mai wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń oraz wielu twórczych pomysłów.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.