Zuchy i Kaczor Donald

Któż z nas nie zna tej kultowej postaci, która ukazała się  na ekranach kin 9 czerwca 1934 roku ?

Chyba każdy!  Mowa oczywiście o Kaczorze Donaldzie.

Wczoraj na zajęciach z Zuchami z 1 Drużyny Harcerskiej ze Smolca  mieliśmy okazję przyjrzeć się tej postaci, która niezmiennie od 90 lat bawi i zachwyca dzieci.

Obejrzeliśmy zatem bajkę z głównym bohaterem zajęć, zapoznaliśmy się z komiksami z jego udziałem, porozmawialiśmy o jego charakterystycznych cechach, jak na przykład głos i sami też próbowaliśmy mówić podobnie jak on. Wyzwaniem było stworzenie mega komiksu dla dwóch drużynowych grup. Prace małych harcerzy można obejrzeć w bibliotece w Smolcu. Na zakończenie przedwakacyjnych zajęć dzieci otrzymały książeczki, które będą upamiętniać nasze spotkanie.

Czuwaj!